cestovani

Kláštery Meteora v Řecku

Pojďte s námi navštívit místo, které se doslova vznáší mezi nebem a zemí – tak zní i doslovný překlad slova meteora. Kláštery, které v Meteoře naleznete, jsou nadpozemsky krásné a díky výšce, ve které byly vybudovány, se skutečně vznášejí hodně vysoko.

Magické místo

První z klášterů byl na vysokých pískovcových skalách založen již v průběhu 10. století, do dnešní doby se však bohužel nedochoval. Obdivovat zde ale můžete další skvosty, nejstarší z nich je ze 14. století. Jedná se o známý klášter Metamorfosis, který se nachází na skále vysoké 534 metrů! V současné době tvoří klášterní komplex 6 klášterů, které jsou stále v provozu. V minulých stoletích bylo postaveno klášterů dohromady až 24, ale do dnešního dne se nedochovaly. Právem patří toto magické místo, vznášející se mezi nebem a zemí, na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Přístup

Zatímco do některého z klášterů je přístup velmi jednoduchý – přijedete na parkoviště a spojovacím mostem se dostanete přímo do jeho přístupných částí, například klášter svaté Trojice (Agia Triada), vystavený v půdorysu kříže, musíte navštívit pěšky po absolvování stezky vytesané do skály. Mniši se do klášteru dostávají pomocí jednoduché lanovky. Do klášteru Velká Meteora byl až do roku 1923 přístup možný pouze pomocí soustavy provazových žebříků a sítí, dnes k němu vede 115 strmých a nepravidelných schodů vytesaných do skály.

Varlaam

Tento klášter je přístupný pomocí schodů, dříve se poutníci dostávali do jeho útrob pomocí lešení na trámech uchycených v prohlubních skály.

Meteora

- klášterní komplex v Řecku

- kláštery vysoko na strmých skalách

Skutečně magické místo.Vložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Menu

O mně

Poznávání nových krajů, lidí, cestování, setkávání se na cestách, zážitky, malá či větší dobrodružství. Přitom všem zapomenout na všední starosti. To nás baví.

Poslední články

Kláštery Meteora v Řecku
Syros: Ostrov štěstí
Patmos: Egejský Jeruzalém
Vzhůru na Santorini
Putování do Řecka 2017

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek